Sıkça Sorulan Sorular

Kendini geliştirmek isteyenler, yeni mezunlar, kariyerinde değişiklik yapmayı planlayanlar ve başarılı bir yükselişi hedefleyenler, kişisel gelişimine önem verenler, kısacası profesyonel ve kişisel gelişim hedefi olan herkes içindir.

Türk Telekom Akademi Eğitim Paketleri, 9 ana başlıkta kullanıcılara sunulur:

  1. Sertifika Eğitimleri: İstanbul Bilgi Üniversitesi iş birliğiyle sunulan, geleceğin yöneticilerinin ihtiyaç duyduğu eğitimlerin yer aldığı Mikro MBA ve diğer sertifika programlarıdır.
  2. Kariyer Paketi: Liderlik, Satış, İletişim, Finans, Kurumsal Gelişim, Microsoft Office ve Hobi Eğitimleri kategorilerinde yüzden fazla eğitimin bulunduğu programdır.
  3. Ücretsiz Eğitimler: Kendini geliştirmek isteyenler için sunulan, içeriğinde yüzlerce eğitimin bulunduğu ücretsiz programlardır.
  4. Yabancı Dil Eğitimleri: İngilizce başta olmak üzere ihtiyacınıza yönelik 38 dilden oluşan yabancı dil eğitim programlarıdır.
  5. Hızlı Okuma: Anlayarak okuma hızınızı bilimsel yöntemlerle artıran online hızlı okuma programıdır.
  6. Kodlama ve Robotik: Maker hareketi araçlarına giriş ve teknolojik üretim yapmayı öğreten eğitim programıdır.

Ücretsiz Eğitim Paketleri, ücretsiz olarak, tüm kullanıcılara sunulur.

Her eğitim programının ücreti farklıdır. Paketlerin sayfalarında ücretleriyle ilgili bilgiler yer almaktadır.

Türk Telekom Akademi Sertifika Programları altındaki eğitimlerimizin sertifikaları bulunmaktadır. Kariyer Paketi eğitimleri ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Sertifika Programları tamamlandığında dijital Katılım Sertifikası alma hakkı kazanılır.

Eğitimlerimizin tamamı online olduğu için istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

Transparent Dil online hesabınızı içeren Transparent Dil mobil uygulamasını kullanmak için aşağıdaki adımları takip ediniz. Hareket halindeyken hızlı öğrenebilirsiniz!!

1. Adım:
Transparent Dil online hesabınızla giriş yapınız. Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bunulan “Go Mobile” yani “Mobile Dön” butonuna tıklayınız.

2. Adım:
Transparent Dil mobil uygulamasını akıllı telefonunuza veya tablet indirmek için talimatları gözden geçiriniz.

3. Adım:
Android için: Google Play sanal mağazasından “Transparent Language” adıyla arama yapınız ve uygulamayı indiriniz.
iOS için: iPad cihazınızdan App Store uygulamasına gidiniz. Uygulama arama bölümüne “Transparent Language for iPad” yazarak arama yapınız ve “İndir” butonuna tıklayınız. iPhone cihazınızdan App Store uygulamasına gidiniz. Uygulama arama bölümüne “Transparent Language” yazınız ve “İndir” butonuna tıklayınız.
Uygulama indirilip kurulduktan sonra, Yabancı Dilim uygulamasından oturum açmak için kullanıcı adınızı ve parolanızı giriniz veya QR kodunuzu taratınız.

Satış sonrasında, müşterilerimize SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır.

  • İnternet sitesinde üstte bulunan “Giriş” butonuna tıklayınız.
  • Gelen ekranda kullanıcı “TekŞifre”sine ait olan telefon numarası ve şifre bilgilerini yazıp “Giriş”le devam ediniz.
  • Giriş yaptıktan sonra satın aldığınız ürünün yer aldığı sayfaya yönlendirileceksiniz.

TekŞifre'ye üye olmak için https://teksifre.turktelekom.com.tr adresindeki "Üyelik" linkine tıklayarak açılan sayfadaki bilgileri doldurup, geçerli e-posta adresinin girilmesi ve bir şifre seçilmesi yeterlidir. Ardından, "Kaydet" düğmesine tıkladığınızda, e-posta adresinize aktivasyon için e-posta gönderilecektir. Aktivasyon işlemini tamamlamak için bu e-postadaki aktivasyon link’ine tıklamalısınız.

Sertifika Programları hariç diğer tüm eğitim paketleri Çağrı merkezi üzerinden iptal edilebilir.

Sertifika Programları süreli ve tek kullanımlık paketler olduğu için iptal edilemez.